طراحی و اجرای پروژه های معماری توسط الکوچوب

گروه معماری و دکوراسیون داخلی الکوچوب قبل از اجرای هر پروژه آن را با توجه به سلیقه ، لوازم دکوری منزل ، جدیدترین طرح ها و بودجه شما ، طراحی کرده و پس از تایید شما آن را در مرحله اجرا قرارمی‌دهد . این شرکت به صورت تخصصی در بخش طراحی 3 بعدی فعالیت میکند که شامل طراحی انواع محیط های داخلی و خارجی تجاری و مسکونی ، نورپردازی ، پلان های مسکونی ، ویلا و فضاسازی میباشد. پیشنهاد میکنیم نمونه کارهای ما را در صفحه پروژه ها مشاهده کنید.

طراحی و اجرا توسط الکوچوب

قدم اول در طراحی (درک نیاز کارفرما)

اولین قدم در طراحی، پیاده‌سازی ایده‌ها و افکار بر روی کاغذ و به نتیجه مشترک رسیدن با کارفرما است. این امر توسط معمار ارشد ما انجام می‌شود و بعد از به نتیجه رسیدن دستورات مبنی بر طراحی به معماران و طراحان گرافیک داده میشود. این مرحله زیر نظر معمار ارشد و با توجه به سبک‌هایی که کار فرما از ما تقاضا کرده انجام میشود. طی انجام این مراحل ما همواره با کارفرما در تماس هستیم تا بهترین خروجی را از اقدامات خود دریافت کنیم.

طراحی پلان

وقتی که ایده پردازی و محاسابت با کارفرما تمام شد و ما به نتیجه رسیدیم که به دنبال چه چیزی هستیم و چه بودجه های داریم، وقت آن رسیده تا یک پلان برای خود تهیه کنیم. در این مرحله باید مشخص شود که از چه موادی برای ساخت بنا و چه سبک نما و چه نوع دکوراسیون داخلی باید استفاده کنیم. بعد از گذشت زمان مورد نظر و آماده شدن پلان توسط معماران وقت آن است که یک پیش زمینه به کارفرما نشان دهیم. برای اینکار از نرم افزارهای معماری همچون 3D MAX استفاده میکنیم.

طراحی پلان توسط الکوچوب

طراحی نما

نمای ساختمان را میتوان یکی از مهمترین ارکان طراحی معرفی کرد. زبان طراحی نمای ساختمان باید با زبان طراحی داخلی و دکوراسیون یکسان باشد و ارتباط خوبی با محیط و نوع پوشش گیاهی آن برقرار کند. نمای ساختمان چیزی شخصی نیست و ما با مسئله زیباسازی شهر روبرو هستیم. هرچه طراحی نما حرفه‌ای تر باشد، توجه بیشتری را به ساختمان جلب می‌کند. طراحی نما به ساختمان اعتبار میبخشد و بیانگر سلیقه طراح و خاص بودن طراحی داخل ساختمان است. در طراحی نما باید نگاه ویژه ای به مواد و مصالح مصرفی داشته باشیم. توجه داشته باشید که طراحی نما باید با مصالح بومی منطقه انجام شود و با آب و هوای آن محیط سازگار باشد.

نمای ساختمان باید به گونه‌ای طراحی شود که خود را در میان انبوهی از ساختمان‌های مختلف به صورت منحصر به فرد نشان دهد و ساختمان را نسبت به همسایگان خود به اصطلاح BOLD کند. همچنین میتوان با استفاده از نمایی خاص کاربرد ساختمان را نیز بیان کرد و به گونه‌ای که مخاطب در یک نگاه متوجه کاربرد ساختمان شود.

اهمیت نورپردازی ساختمان به اندازه طراحی نمای خود ساختمان است. یک نور پردازی اصولی و کار آمد در زیبایی ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارد و سالانه جشنواره‌های مختلف با موضوع نورپردازی ساختمان در سراسر جهان برگزار میشود. گروه طراحی معماری مهزاد شیراز در طراحی و نورپردازی نمای ساختمان همراه شما خواهد بود.

طراحی نما توسط الکوچوب

اجرا

در مرحله اجرا، فناوری و متریال مورد استفاده و همچنین استفاده از نیروهای متخصص تاثیر زیادی در روند انجام پروژه و سرعت و کیفیت اجرای طرح دارد. وجود کارگاه تولیدی چوب که متعلق به خود شرکت می‌باشد، باعث شده اجرای پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن و با استفاده از متریال هایی با قیمت مناسب و کیفیت بالا صورت گیرد. پروژه های انجام شده توسط گروه معماری و دکوراسیون داخلی الکوچوب به صورت مشتری محور بوده و تمام مراحل مطابق با طرح نهایی تایید شده توسط مشتری پیش می‌رود و در انتها نتیجه کاملا با طرح سه بعدی از پیش تهیه شده، مشابه است.

سخن پایانی

الکوچوب علاوه بر طراحی و تولید ملزومات دکوراسیون داخلی ، ده ها پروژه طراحی و اجرا مسکونی ، اداری و تجاری از قبیل طراحی و اجرا و نصب کابینت آشپزخانه در برج های مسکونی و تجاری ، پارتیشن بندی و دکوراسیون داخلی دفاتر اداری ، دکوراسیون سالن های سینما و همایش ، سالن های زیبایی خانوم ها و آقایان و چندین پروژه دیگر برای مشتریان خوش‌ذوق خود در شیراز و سراسر ایران انجام داده و مفتخر است که آرشیوی از رضایت مشتریان را به عنوان سرمایه خود به همراه دارد. شما می توانید نمونه کارهای ما را در صفحه پروژه ها و پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.