دسته‌بندی نشده

طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی و فروش دکوراسیون اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون دفتر کار

دفتر کار باید با توجه به نوع بیزینس و کار مورد نظر طراحی شود . یکی از تخصص های گروه معماری و دکوراسیون داخلی الکوچوب انجام امور طراحی دکوراسیون دفتر کار و محیط اداری است. همچین الکوچوب در زمینه عرضه لوازم چوبی اتاق کار و دکوراسیون اداری در شیراز و سراسر ایران نیز فعالیت دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد طراحی دکوراسیون دفتر کار اطلاعات سودمندی را به شما ارائه کنیم.

دکوراسیون دفتر کار

با توجه به پیشرفت معماری در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی، انواع متفاوتی از دکوراسیون‌ها با سبک‌ها و روش‌های متفاوت ارائه می شود که ویژگی‌های هر فضا را نشان می‌دهد. در واقع محیط و فضای اطراف نقش مهمی در طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ایفا می‌کنند. یکی از مهم‌ترین محیط‌هایی که مرز بسیار نزدیکی با زندگی خصوصی افراد دارد، دفتر کار است؛ زیرا افراد زمان بسیار زیادی را در محیط‌های کاری خود سپری می‌کنند. بنابراین محیطی که در آنجا کار می‌کنند، باید با روحیات و زندگی آن‌ها سازگاری داشته باشد.

علاوه بر این، دکوراسیون‌ها باید در این فضا به گونه‌ای باشند که سبب جذب ارباب رجوع شوند. به همین دلیل در سال‌های اخیر، دکوراسیون دفترِ کار بیش از پیش مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم تا اهمیت دکوراسیون در دفتر کار را مورد بررسی قرار دهیم و اصولی را جهت طراحی بهتر دکوراسیون در این محیط عنوان کنیم. بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

طراحی دکوراسیون دفتر کار

 

دلایل اهمیت دکوراسیون دفتر کار چیست؟

دکوراسیون در دفتر کار شامل مجموعه‌ای از عناصر مانند: مبلمان، نوع طراحی و اجرا نورپردازی، اشیا تزیینی، رنگ دیوارها، کفپوش و غیره می‌شود که علاوه بر زیباسازی محیط اطراف، باید نقش عملکردی و کاربردی نیز داشته باشد. در ادامه برخی از دلایل اهمیت این نوع از دکوراسیون را عنوان می‌کنیم.

منعکس کننده تصویر شرکت

یکی از مهم‌ترین اهدافی که شرکت‌ها با دکوراسیون دفتر کار به دنبال رسیدن به آن هستند، نشان دادن تصویر شرکت در دید همگان است. کارفرما از طریق دکوراسیون فضای اداری و تطبیق آن با فعالیت‌های شرکت، تاریخچه آن، هویت بصری شرکت و ارزش‌هایی که به آن‌ها ارج می نهند، به انسجام شرکت کمک می‌کند.

همزیستی مسالمت‌آمیز با همکاران و ارائه ایده‌های خلاقانه

محیط کار فضایی است که افراد بیشتر روز خود را در آنجا می‌گذرانند. در صورتی که در این محیط عناصر دکوراسیون دفتر کار به درستی به کار برده نشود، بهره‌وری کارمندان و خلاقیت آن‌ها کاهش می‌یابد.

همچنین محیط نامناسب بر خلق و خوی کارمندان تاثیرگذار است و آن‌ها را به افرادی عصبی و غیراخلاقی تبدیل می‌کند. در صورت مراجعه ارباب رجوع به دفتر کار امکان ایجاد درگیری نیز وجود دارد. همه این مسائل مربوط به فضای نامناسبی است که در دفترهای کار ایجاد می‌شود. به عنوان نمونه، تحقیقات نشان داده است که رنگ سفید در محیط کاری یکی از بدترین رنگ‌ها است؛ زیرا هیچ گونه حس خلاقیت و نشاطی را در کارمندان ایجاد نخواهد کرد. اما ترکیب این رنگ با سایر رنگ‌ها نشان داده است که عملکرد کارمندان تا حدود زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. باید گفت که عملکرد کارمندان با دکوراسیون و همچنین رفاه بیشتر در این محیط رابطه مستقیم دارد.

 

دلایل اهمیت دکوراسیون دفتر کار چیست؟

ابزاری منحصر به فرد در معرفی برند و محصولات شرکت

زمانی که دکوراسیون دفتر کار بازگوکننده ارزش‌های شرکت است و آن‌ها را در دید همگان منعکس می‌کند، این امر سبب افزایش کسب و کار و دارایی بیشتر کارفرماها خواهد شد. شرکت‌ها جهت تقویت تصاویر و برند خود از این روش استفاده می‌کنند. هر چقدر دکوراسیون در دفتر کار ویژگی‌های برند و محصولات شرکت را بیشتر نشان دهد، جذب مشتری از این طریق افزایش می‌یابد.

نقطه جذب‌کننده مشتری

بدون شک دفاتر کار مهم‌ترین محیط برای جذب مشتری به حساب می‌آیند. بنابراین باید فضای آن‌ها به گونه‌ای طراحی شود که تداعی کننده ارزش‌ها، هویت و اهداف شرکت باشد. دستیابی به این امر مهم، تنها با دکوراسیون دفتر کار و به صورت حرفه‌ای امکان‌پذیر است.

ایجاد نظم در محیط کاری

محیط‌های اداری که دارای پراکندگی در عناصر فضایی خود هستند، سبب آشفتگی در کارمندان و ارباب رجوع می‌شوند. یک دکوراسیون دفتر کار حرفه‌ای علاوه بر نظم‌دهی به محیط کار، ذهن افراد را متمرکز کرده و به آن‌ها در انتخاب تصمیم درست در انجام کار کمک می‌کند.

ایجاد فضایی آرامش‌بخش با هارمونی گیرا

نحوه انتخاب رنگ‌ها، بافت، نورپردازی، مبلمان و بسیاری از عناصر دیگر فضا، نقش اساسی را در ایجاد هارمونی در این نوع دکوراسیون و به وجود آمدن فضای آرامش‌بخش دارند. هنگامی که کلیه عناصر به صورت کاملا درست و کاربردی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، بهره‌برداری از فضای دفتر کار افزایش پیدا می‌کند و این امر از جمله اهداف دکوراسیون در دفتر کار به حساب می‌آید.

 

ایجاد فضایی آرامش‌بخش با هارمونی گیرا

اصول مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

محیط اداری از جمله محیط‌هایی است که طراحی دکوراسیون در آن باید با مهارت و تخصص بالایی انجام شود. زیرا این محیط محل رفت و آمد و تجمع افراد بسیاری است که دارای فرهنگ‌های متفاوتی با یکدیگر هستند.
بنابراین طراحی فضای آن در مقایسه با محیط خانه بسیار متفاوت‌تر و تخصصی‌تر است. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه محیطی را ایجاد کنیم که همه افراد در آنجا احساس راحتی و نشاط داشته باشند و به طور مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر کار کنند. به همین دلیل در ادامه، اصول مشخصی را عنوان می‌کنیم که باید در کلیه طراحی‌های دکوراسیون در دفتر کار استفاده شود.

زنده‌سازی محیط از طریق نورپردازی مناسب

محیط‌های کاری که دارای نورپردازی مناسب و حرفه‌ای هستند، به نوعی زندگی در آن محیط جریان دارد. نورپردازی مصنوعی و طبیعی، هر دو باید در دکوراسیون دفتر کار وجود داشته باشد. بنا به موقعیت دفتر، طراح باید هر دو نوع از این نورپردازی‌ها را به درستی مورد استفاده قرار دهد. به طبع محیط‌های روشن، انرژی و نشاط کارمندان و ارباب رجوع را افزایش می‌دهند و هوشیاری و عملکرد آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

انتخاب سبک مناسب با محیط اداری

طراحی دکوراسیون در معماری دارای سبک و روش‌های متفاوتی است. به همین دلیل شاید انتخاب مناسب‌ترین سبک در این حیطه کمی دشوار باشد. در این نوع طراحی توصیه می‌شود سبکی را انتخاب کنید که علاوه بر ایجاد جذابیت در محیط، سادگی و نظم آن را نیز نشان دهد. این سادگی باید در کلیه لوازم و تجهیزاتی مانند: مبلمان، میز، صندلی، تابلوها، پرده و سایر عناصر محیط خود را نشان دهد. طراحی ساده، همراه با تنوع رنگی کم، محیطی منسجم را در دفتر کار ایجاد می‌کند که این ویژگی‌ها امروزه در سبک مینیمال دیده می‌شود. به همین دلیل طراحان در بیشتر فضاهای اداری این سبک را اجرا می‌کنند. از طریق این سبک جداسازی فضاهای اداری با استفاده از بافت و متریال با رنگ متفاوت انجام می‌شود که در ایجاد نظم در محیط اداری بسیار پرکاربرد است.

 

انتخاب سبک مناسب با محیط اداری

 

نظم‌دهی به محیط اداری از طریق قفسه‌بندی

محیط‌های اداری به طور حتم با پرونده‌های متفاوتی سروکار دارند که باید جایگاه مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته شود. در غیر این صورت نظم محیط اداری به هم خواهد خورد و بی‌نظمی و پریشانی ایجاد می‌کند. برای این منظور قفسه‌بندی با اشکال و رنگ‌های متنوع، از جمله اصول کاربردی در طراحی دکوراسیون دفتر کار به شمار می‌رود.

هارمونی رنگی در دکوراسیون دفتر کار

از جمله اصولی که در کلیه طراحی‌های داخلی باید به آن توجه شود، هارمونی در انتخاب رنگ‌ها است. ترکیب‌بندی رنگ در دکوراسیون محیط کار باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر جذابیت، سبب خستگی و پریشانی ذهن کارمندان نشود. تا حد امکان از انتخاب رنگ‌های متنوع در محیط اداری بپرهیزید و نهایتا از دو یا سه رنگ در این زمینه استفاده کنید.

 

هارمونی رنگی در دکوراسیون دفتر کار

 

در نتیجه، دکوراسیون دفتر کار از جمله تخصصی‌ترین بخش از دکوراسیون داخلی است که با هدف جذب مشتری، ایجاد محیطی امن و خلاقانه برای کارمندان، همچنین نشان دادن ارزش‌ها و هویت شرکت انجام می‌شود. بنابراین در طراحی محیط اداری باید نهایت دقت و توجه را به کار برد. برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود بهتر است با متخصصین این حیطه مشورت کنید تا محیطی کاملا کارآمد داشته‌باشید.

باید دقت کنید که طراحی و اجرای یک پروژه هردو اهمیت بالایی دارد و نمی‌توان هیچکدام را کم اهمیت‌تر از دیگری در نظر گرفت. گروه معماری و دکوراسیون داخلی الکوچوب می‌تواند در زمینه طراحی و اجرا انواع دکوراسیون دفتر کار به شما کمک کند و مشاوره رایگان دهد. همچنین شما میتوانید لوازم دکوری دفتر کار خود را از جمله میز مدیریتی ، میز کنفرانس ، کمد اداری و … را از فروشگاه اینترنتی الکوچوب تهیه کنید .  جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم تماس با ما در خواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

منبع: www.footprintarchitects.co.uk

2 نظر در “طراحی دکوراسیون دفتر کار

  1. متی گفت:

    کامل و عالی یود

  2. متی گفت:

    کامل و عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *